wz
Buď zdráv, Big Bossi!
Dovol, abych tě připravil o pár minut tvého času a položil ti několik otázek. Jedná se o rozhovor pro internetový magazín Musicservice (www.musicservice.cz).

1.na úvod bych tě chtěl požádat o komentáře k jednotlivým skladbám n nového EP ROOT Casilda
 
No tak Jimi Hendrix - u něj jsem hudebně vyrůstal a formoval se. Fascinuje mne dodnes a vzdy bylo mým snem nazpívat právě skaldbu "Little Wing"... kluci to zmáknuli na jedničku, tak doufám že jsem to moc nepodělal svým zpěvem :-)
No a protože jsem Beatlesovská generace tak jsme požádal Ashoka, aby taky přearanžoval skladbu od nich a to "Strawberry Fields Forever". Opět zamakal naprosto bravurně, za povšimnutí stojí že v té skladbě jsou použity pouze kytary, takže žádné klávesy i když to tak zní. Pozval jsem si do této skladby také svého kámoše Martina Kajzara z kapely Carpatia, vynikajícího zpěváka, který zpívá první sloku a ve zbytku skladby mi dělá backgroundy.
No a stěžejní skladbou je na tomto miniCD skladba "Casilda's Song". Napsal jsem ji v roce 1992 na album Root "The Tepmple In The Underworld" pro orchestr a sbor. Tenkrát ovšem Monitor/EMI na poslední chvíli odmítnul dát peníze na orchestr, tak jsme ji tam nahráli v elektrické verzi jak ji všichni znají. Až nyní téměř po patnácti letech náš nový vydavatel Martin (Shindy Production) neváhal a skladba se mohla natočit ve své původní verzi. Na miniCD se objevuje ve dvou verzích. Na tu první jsem si pozval vynikající violoncellové trio z Ostravy - Hyperion. Odvedli profipráci, tato verze je i s bicíma. Na druhou verzi jsem si pozval brněnský Illegal Orchestra. Tenhle mladý orchestr se svým šéfem Janem Winklerem a s pomocí Ashoka, vytvořili opravdu skvělé dílo. Ve sboru zpívá celá kapela Root a dva hosté z Brněnských kapel Gate Crasher a We Know, konkrétně Ondra Novák a Dušan Horna. Myslím že se tyto dvě verze se opravdu vydařili.
Posledním kouskem na miniCD je skladba z připravovaného alba Root "Daemon Viam Invenient" a to "Human". Je to velmi tvrdý nářez, obrázek ať si posluchači udělají sami...

2. EPíčko výdává ROOT vlastně úplně poprvé. Důvod?
 
No vlastně jsem si za pomoci kluků z kapely a hostů, nadělil takový malý dárek k příštímu výroči kapely a k mým příštím kulatým narozkám. Ashok, Evil, Igor a Poison mi tento dárek skvěle zabalili a předali ke zpěvu.

3. Krom již zmíněného EP jste na letošek připravili i 2DVD a fungl novou desku. Není toho na jeden rok trochu moc?
 
S tím dvojDVD jsou nejake technické problémy, mělo již dávno vyjít (prosinec 2005) takže se to nyní nakupilo do jednoho roku. No a po prázdninách jdeme do studia točit regulérní osmou řadovku. Takže vše je v pořádku.

4. Jestli se nepletu, tak příští rok tomu bude 20 let, co vznikl ROOT. Chystáte k tomuto jubileu nějaké speciální oslavy?
 
Jasně, příští rok oslavíme 20 let existence, já budu mít navíc kulaté narozeniny, takže oslavy budou veliké. Uděláme dva velké koncerty, jeden v Brně a druhý v Praze, kde fanoušci uvidí a uslyší všechny bývalé členy Root a spoustu velmi zajímavých a slavných hostů. Protože je to vše ve stadiu příprav, tak nechci nic předem prozrazovat.

5. Další výročí - patnáctiny - leto oslaví Česká církev Satanova. Jak bys z hlediska CS těch uplynulých 15 let zhodnotil? (jak říkají Slováci: "čo bolo fasa a čo na hovno?")
 
Myslím že těch uplynulých 15 let bylo úspěšných a kreativních.

6. V souvislosti s CS mě napadá další otázka: Zhruba před rokem či dvěma jsi vydal Prohlášení 666, v němž jsi deklaroval, že hodláš založit jakýsi Řád či Chrám podzemní elity. Proto by mě zajímalo, jak to s ním vypadá nyní? (zda-li už vzniknul a pokud ano, tak co je jeho cílem, koli má členů a co tě vlastně k jeho založení vedlo atd.)
 
To Prohlášení 666 se týkalo hlavně mého předání celého řízení CS členům do Prahy, neboť já již nemám vůbec čas na tyto aktivity vzhledem k mým dvěma kapelám a psaní knih. Přažští členové jsou velmi schopní a určitě povedou CS dál velmi úspěšně. Já osobně zůstávám samozřejmě zakladatelem a čestným Členem CS.
Chrám Podzemní Elity mám stále v hlavě ve fázi zrodu. Nechci se dopustit nějakých přehmatů jako se to stalo LaVeyovi v USA.

7. Funguje/bude fungovat tento Řád jako platforma CS, nebo je na CS zcela nezávislý, resp. má s ní z organizačního hlediska něco společného?
 
Bude zcela nezávislý a nebude platformou CS. Pokud jej tedy založím. Konec-konců půjdu úplně jinou cestou než CS, spíše do Velké Magie a chci směřovat k novým myšlenkám a proudům.

8. Znamenalo Prohlášení 666 tvůj rozchod s CS, nebo s ní nadále spolupracuješ?
 
Jak jsem již řekl, předal jsem vše pražským členům a je to zcela v jejich rukou. Pravidelně si voláme, nebo se příležitostně setkáme pokud je čas. Ale kreativně již z časových důvodů nespolupracuji.

9. Co říkáš na předvolební kampaň Unie svobody? (to jsou tyfilaové plakáty s  pentagramem a nápisy jako "It¨s legal to be gay" nebo "It's legal to die" Jednu dobu jich bylo po Brně docela dost, ale pak se najednou nějak vytratily). To že si dá politická strana na plakát je docela odvaha - co myslíš?
 
Hmmm...tak politika jde zcela mimo mne, neboť politická scéna této země nestojí ani za zmínku. Když se člověk podívá na ty skandály, tak je mu špatně. Jen za setinu toho čeho se dopouštějí naši politikové, by šli venku do kriminálu. Takže pro mne zamne, ať si dají na plakáty třeba "hovno s trnovou korunou", je mi to jedno. No a je přece legální být gayem, protože to je normální a normální je také zemřít. Nevím co tím chtějí vlastně říct. Asi jako by napsali že je legální pít vodu.

10. Zajímáš se o poitiku? Půjdeš letos k volbám? Příp. koho budeš volit?
 
Nezajímám, ale u voleb jsem nikdy nebyl!! A nikdy nepůjdu!! Dříve jsem nechodil kvůli odporu vůči komunismu a nyní je to stejné. Vždyť tam všude sedí samí bývalí komunisté, takže to mám jít volit bývalé komunisty?? Ty jejich kecy o tom že "pokud nejdeš k volbám tak volíš komunisty" jsou jenom bláboly pro lidi neznalé situace, pro báby a pro malé děti. Je to další promyšlený tah komunistů. To je vše.

11. V jaké fázi se nacházejí přípravy tvé sólové desky s baladami?
 
Hehehe...nyní je ve fázi NULA. Asi se na to vybodnu.

12. Jak daleko jsi s prací na knihách o kargeras, Knize lží a nenávisti a tvém životopise Vzpomínky na hovno - a bude to stejný bestseller jako životopis Miloše Zemana?
 
Můj životopis "Vzpomínky Na Hovno" nyní odpočívá, neboť se asi natočí DVD s mým životopisem. Kniha "Kärgeräs - Zapomenutý Národ" je ve fázi úspěšného psaní a taktéž i "Kniha Lží a Nenávisti". Na obojím průběžně pracuji.

13. Když už je řeč o knihách: Jakou zajímavou knihu jsi v poslední době četl či jaký zajímavý film jsi v polsední době shlédl?
 
Četl jsem teď velmi zajímavou knihu od nějakého Inda "Vědecké studium lidské duše" a viděl jsem naposledy super-film "Gangy v NewYorku".

14. Už jsi slyšel novou desku Aleše Brichty, na které se podílel i bývalý kytarista ROOT Blackie? Co říkáš na Blackieho tvorbu pro Aleše?
 
Slyšel jsem pouze jednu skladbu, a jako vždy Blackieho materiál je skvělý!!! Aleš udělal velmi dobrý tah když vzal Blackieho do kapely. Přeji Blackiemu ať se realizuje jak nejlépe umí, a on to umí velmi dobře. Je to vynikající muzikant. Jeho skladby u Root hovoří za vše.

15. V červnu by se na festivalu Noc plná hvězd měli objevit MOONSPELL. Je možné, že by jsi s nimi zapěl i skladbu At the Image of Pain, kterou jsi nazpíval na jejich novou desku? Nebo že byste společně dali i Salamandru?
 
Přesně tak, tohle všechno je možné, ale závisí to na spoustě okolností, jako je čas na hraní, nebo na čase jejich odjezdu z festivalu...atd atd. Osobně se budu snažit a Fernando také, aby tyto dvě skladby lidé slyšeli v našem podání.
Mimo to jsem také nazpíval dvě skladby pro norskou legendu Helheim.
 
Zdravím tebe i čtenáře Musicservice - Stay Proud!
BigBoss
www.bigboss.mysteria.cz

Předem dík za odpovědi
Měj se
Vašek, Musicservice