wz

1. Ahoj. Začneme nejprve u tebe, každý jistě hnedle směřuje otázky na tvé projekty, ale já bych se nejprve chtěl zeptat, jak se vlastně máš ty samotný? Jaké jsou tvé současné pocity?

Pocity? Skvělé !! A pokud mas na mysli onanii tak ještě lepší ? hehe hehe

            2. Zkus si představit, že se objeví někdo, kdo nemá absolutní páru o tobě, ani tvých kapelách či aktivitách a požádal by tě, aby si mu sebe a své projekty představil…

Nevím jestli takový člověk existuje protože kdo se zajímá o rock-metalovou scénu tak nás určitě zná, ale řekl bych mu ať si to poslechne a udělá si názor sám. Zásadně naši muziku nepopisuji, neboť jsou to jenom slova a slova....za muzikanty musí mluvit jejich muzika, okay?

            2. Jak vlastně vypadá tvůj běžný den? Nechci nijak útočit na tvé soukromí, ale zajímalo by mě, jak vypadá běžný život takřka nejúspěšnějšího zpěváka a skladatele českého undergroundu?

Ráno vstanu a opařím se kávou...zapálím cigáro, sednu k PC a čumím chvíli do blba.Pak vyzvednu maily a snažím se něco dělat. Pak zapnu ICQ a kecám s lidičkama z celýho světa, chvíli se dohadujeme s Ashokem a Igorem o muzice, rád do nich reju...pak se věnuju svým třem knihám které současně píšu, většinou nenapíšu nic (hehehe) uvařím si oběd (protože rád a dobře vařím) poslechnu si dema nových skladeb pro Root nebo Equirhodonta, snažím se vymyslet nějaký zpěvy, stejně nic nevymyslím (hehehe) pak je večer, jdu do naší hospůdky Rockin Café tam se ožerem do němoty, někdo mne odveze domů a jdu spát...........

3. Prvně bych se chtěl zaobírat samotnou myšlenkou příběhů o Equirhodontovi. Kdy tento spásný nápad, celý příběh převyprávět prostřednictvím několika alb, ovládl tvoji mysl?

To už bylo v hlavě od natočení alba Kärgeräs které jsme stvořili s Blackiem a Evilem. Už tehdy jsem si řekl že jednou osudy všech postav sepíšu a zhudebním s nějakou kapelou. Žádná kapela se nenašla, tak jsem založil oficiální band Equirhodont. Samozřejmě se dostal jako první na řadu Velký Mág a až bude kompletní tak začnu psát o Rulbrah, Rodaxxovi, Dygonovi, Tryganovi...atd ale to už budou jenom jednotlivá alba, nikoli více dílů jako je tomu u Velkého Mága.

4. Jak to bylo se sháněním muzikantů pro tento projekt? Jistě jsi pyšný na to, že tě obklopuje samý profesionál, v případě Ashoka a Igora to bylo takřka jasné, ale jak si třeba uhnal Tudyho a co se týče druhého alba vynikající posilu v podobě Sixtyho z Animé na bicí?

Nijak jsem je nesháněl.Oznámil jsem Ashokovi a Igorovi že hrají v mé nové kapele hehehe a bylo to. Tudy je s Ashokem již dlouhé roky kámoš, takže to je jeho zásluha a Sixty toho doporučil také Ashok a já si jej poslechnul a nabídnul mu místo v Equirhodont a byla ruka v rukávě.

5. Možná tady budeme zpívat pořád tu stejnou písničku, ale někdo třeba opravdu neví, co se ohledně Equirhodontů chystá. Mohl by jsi nám říct, jak to bude s Equirhodontem do budoucna? Chystá se namísto třech dalších pokračování už jen dvě, příběh tedy bude tedy celkově vyprávěn na čtyřech CD. Co tě k tomu vedlo a co bude s kapelou, až příběh skončí?

To už jsem řekl v předminulé otázce....

6. Kdy další pokračování vyjde? V jaké fázi je jeho nahrávání?

Až v roce 2007, neboť celý rok 2006 bude věnován kapele Root. Až ke konci roku 2006 začneme dávat dohromady muziku k trojce Equirhodont. Mohu pouze prozradit že se bude jmenovat DEATH MISSION – MISE SMRTI.

7. Proslýchá se něco o kompletním nazpívání v češtině. Sám si mi říkal, že oba díly už máš nazpívané, jen není jisté co s nimi bude. Rozhodl se už Shindy, váš vydavatel,  jak to tedy s českou verzí bude?

Zatím opravdu nevíme co s tím....ale přijdeme na to, neboj :-)

8. Absolvovali jste letos na jaře s Beltaine a F.O.B. tour na podporu nové desky. Jaké jsou tvé pocity z turné? Kde se ti líbilo nejvíc a jaké byli ohlasy?

Pocity mam vždy skvělé, neboť obě dvě kapely jsou jednak dobré a druhak složené z výborných lidí se kterými je zábava a skvělá spolupráce. Nikdo si na nic nehrajeme a jsme vždy skvělá banda opilců..hehehe. Líbí se mi vždy všude a myslím že ohlasy byly skvělé.

9. Co prodejnost? Jaký ohlas má Equirhodont v zahraničí, je v tom nějaký zásadní rozdíl nežli je tomu u nás?

Tak o tohle se opravdu nestarám, to je otázka pro Shindyho. Ale určitě je spokojený, jinak by nás nevydával.

10. Všeobecně je známo, že jsi výborný textař. Kde bereš inspiraci pro podobné projekty? Dá se říct, kde se v tobě bere ona síla pro tyto mystické příběhy?

Děkuji za poklonu...vážím si toho.No již nesčetněkrát jsem říkal, že jsou to moji Vnitřní Démoni, kteří mne ženou do neustálého psaní a vymýšlení a popisování světů z mých snů. Každý má své Démony, jen je třeba najít si k nim cestu a spolupracovat s nimi.

11. Píšeš i knihy, v nichž povětšinou zaznamenáváš své velice osobité a moudré myšlenky. Povětšinou se to týká satanské ideologie a s ní spjatými názory na život. Chystáš něco v současné době? Neuvažoval si někdy své vlohy pro mystické texty zúročit v nějaké čistě fantasy knize?

Hmmmm, právě píši knižku s názvem „Kniha lží a nenávisti“...je to můj filosofický pohled na tento zasranej svět a jeho obyvatele. Dále píši svůj životopis s názvem „Vzpomínky na hovno“ a současně pracuji právě na fantasy knížce „Kärgeräs – Zapomenutý Národ“ kterou si objednala Shindy Productions,,,kdy to vše dopíšu vědí pouze moji Démoni...

12. Mnozí možná neví, že jsi se vzdal postu velekněze Církve Satanovy a pomyslné žezlo jsi předal do Prahy, včetně veškeré organizace apod. Proč si tak učinil?

Postu Velekněze jsem se nevzdal, to ani nemohu, ale předal jsem celé řízení CS členům do Prahy, neboť jsem již na to neměl čas. Zde je kompletní prohlášení které jsem učinil:

 

VYHLÁŠENÍ 666     

 

      Tak posouvám se opět o něco dál…o kousek blíže k oné Absolutní Vesmírné Magii. Mou prioritou je ovšem stále Satanská Filosofie, neboť té vděčím za vše co znám a čím jsem. To že dělám další Krok, je jedna z mnoha předností Satanismu – to jest - že Vám ukáže cesty k mnoha jiným neprobádaným životním cestám a poznáním.

      Nevysvětlujte si to tak, že zde již pro Vás nejsem, nebo že jsem přestal existovat. Byl jsem zde, jsem zde a navždy zde pro Vás budu. Na to nezapomeňte !! Chci jenom pro nás všechny hledat Novou Cestu - Nový Chrám pro Elitu.

      A přijde čas kdy Vás všechny pozvu do Chrámu Satanova a položíme společně základy Nového Vědění.

      Je nutné hledat nové Cesty a nová Poznání, neboť jenom tak můžeme dosáhnout toho o co nám všem jde – tedy úplného Vítězství !

Rozhodnul jsem se tedy tuto cestu nastoupit – avšak již dávno jsem věděl že k tomu jednou dojde, neboť jsem posedlý poznáváním nepoznaného. Touhou vědět, touhou mít „něco“ jiného a připadá mi, že je zde již málo místa, jaksi těsno. Když se rozhlédnete, jistě pochopíte co mám na mysli. Nestačí mi již jen reprodukovat a memorovat, chci tvořit a vymýšlet, popisovat nové…chci toho mnohem, mnohem více. A jednou to dokáži.

      A spoléhám na Vás všechny, že onen Ohnivý Vůz, který jsem rozjel a nasměroval, dovezete až k našemu společnému Cíli.

 

 

SHEMHAMFORASH

Jiří Big Boss Valter

 

13. Se zakladatelem a samozvaným charismatickým zakladatel Církve Satanovy v Americe - Antonem Szadorem La Veyem – si se znal osobně? Co říkáš na situaci v jaké se tam nyní Církev Satanova po jeho smrti nachází?

Pouze jsme spolu hovořili telefonicky, stačil mne jmenovat Veleknězem, potom v USA došlo k rozbrojům a hádkám v Church of Satan, LaVey je opustil a pak zemřel. Veškeré podrobnosti najdete na oficiálních stránkách I.ČsCS: http://www.cirkevsatanova.ic.cz/home.htm

            14. Jaké byli tvé reakce a postoje k incidentům počátku 90. lét v severských zemích, kdy tehdejší rádoby satanisté, hlavně tedy příznivci tehdejšího blackmetalu, vypalovali kostely a vraždili lidi?

Nestarám se o to a vůbec mne to nezajímá. Tak jako  se nestarám o chovance psychiatrických léčeben.

            15. Sleduješ nějak dění na naší scéně? Jistě máš mnoho přátel. Posloucháš i nějakou současnou hudbu nebo stále zůstáváš věrný hudbě z tvých mladých let? Můžeš jmenovat tvé oblíbené skupiny?

Samozřejmě že mám mega přátel na hudební scéně, ale vůbec se o ni nezajímám. Z metalu poslouchám pouze Kinga D.,Slayer,Ministry a v současné době dánské Mnemic.Když se ke mně dostane něco z naší scény, tak to co beru jsou Eledhel, Solfernus a Onset. V poslední době sleduji Eagleheart, geniální muzikanti.

            16. Pojďme se chvíli bavit o ROOT. Mnoho lidí uznává, že jste současné špička naší ug scény a prakticky jediná česká kapela, která je všeobecně uznávaná v zahraničí, kde sklízí velké úspěchy. Napadlo nás však také, že možná až moc koncertujete nebo se mi to jenom zdá? Některé kapely si zakládají na střídmém vystupovaní, které přiláká vždy hodně lidí… Máš z koncertů vůbec nějaké osobní požitky, když už vlastně vystupuješ desítky let?

Hehehehe  každý muzikant je exhibicionista, jinak by se nepředváděl na jevišti, že?  O mně to platí dvojnásobně!! Koncertujeme hodně protože nás to baví a jak je vidno tak lidi také. Z každého koncertu mám nové a nové prožitky a lidé určitě také, protože každou skladbu hrajeme pokaždé jinak :-)  hlavně já :-) je to prostě paráda pořád si to užíváme!!!

            17. Nikdo v ČR by si nedokázal představit koncert ROOT bez starých skladeb ze Zjevení a vůbec vašich počátků… Jak to vypadá v zahraničí? Znají to tam lidé a vyžadují vůbec? J

Tam je znají stejně jako tady a přál bych ti slyšet když dav fans třeba ve Švédsku zpívá česky s námi Píseň pro Satana, nebo 666...je to fantastický zážitek.

            18.  Nová deska „Daemon Viam Invenient „ byla odložena příští rok, v současné době chystáte vydání našlapaného dvoj-DVD. Co bude obsahovat a proč by si ho člověk měl obstarat? Pokus se ho nějak obhájit J

To je dílo Blackieho, který tak chce zmapovat absolutně celou historii Root až do jeho odchodu.Je to obrovské dílo a fans tam uvidí věci které jsme nikdy ven nepustili. Budou tam koncerty ze Švédska, z Německa...atd, budou tam všechny klipy Root, mám dojem že jich je 8, bude tam mega fotogalerie, kde budou šílené fotky, které jsme taky nikdy nezveřejnili, fotogalerie je provázena muzikou a v mém případě mými hláškami z koncertů,,,jsou tam rozhovory....atd atd....vyjde určitě letos a na jaře vydáme miniCD kde bude i jedna ochutnávka k novému CD a pak jdeme do studia točit osmé album.

            19. Teď si asi trošku rejpnu. Jak to bylo s odchodem Blackieho? Přeci jen byl základní hudební mozek celé kapely a pro mnohé to byl jeho odchod velký šok. Kapela však nestrádá, Mr. Poison se ukázal jako dobrá posila a Ashok se vypracoval na skoro lepší úroveň než-li Blackie. Myslíš si, že se nějak odrazí na nové desce, že Blackie opustil vaše řady?

Jistě že se to odrazí, neboť Blackieho rukopis je naprosto nezaměnitelný a geniální. Deska bude znít jinak, ale Root je také nezaměnitelný, takže to bude prostě krok trošku jiným směrem. Myslím že tato změna kapele prospěje a nikoli uškodí. Ale již teďka jsme domluveni s Blackiem že za 3-4 roky, spolu vydáme samostatné album s hostujícími muzikanty.

            20.  Čekal jsi, když si tehdy ROOT zakládal, že se z toho vyklube tak uznávaná a technicky vyspělá kapela jako je dnes? Jak na ty léta vzpomínáš? Jsi spokojen s tímto vývojem životních událostí?

To jsem opravdu nečekal, neboť Root vzniknul z recese :-) jak každý dnes již ví. Vzpomínám? Proč? Já žiji daným okamžikem pro budoucnost. Co bylo to bylo. Bylo veselo, je veselo a bude veselo. Jinak bychom nehráli. A spokojen jsem NESMÍRNĚ !!  Kdo by nebyl, že? Když jsem obklopen takovými super-muzikanty...Ashok, Igor, Evil, Alesh a donedávna Blackie...to je sen každého zpěváka. Jsem rád že se mi splnil.

21. Čeho by si chtěl ještě v životě dokázat? Jaké máš sny?

Chci dokázat všechno co mne napadne. A co mne napadne? To fakt nevím :-)   ..a sny? To fakt nevím protože když se vzbudím tak je hned zapomenu hehehe...

22. Jsi známý svými svéráznými názory. Jaký je tvůj názor na tolik spílanou politickou situaci a co si myslíš o tom věčném stěžování lidí na život? Chtěl by si žít v jiné době či zastáváš názor, že na tom vůbec nezáleží?

Všichni politici jsou ZMRDI a žijí si svůj život a o nás se nestarají. Nestarejme se tedy o ně. A že si lidi stěžují? Podívej – každý se má jak si zaslouží. Co si ze života urveš, to máš. Neurveš si nic, máš hovno. Tak si nestěžuj!!!  :-) Ale já žiji celý život v jiné době, viz moje texty. To je přece můj Život brácho.

23. Mohl by si zopakovat tu „historku“ jak vznikla tvoje přezdívka, která je skoro známější než tvoje civilní jméno? Jaký je rozdíl mezi Jiřím Valtrem a Big Bossem? Pokud nějaký je…

No to jsme byli ožralí kdesi na chatě na přehradě a já se ráno probudil fet jak prase a začal jsem nadávat na ten bordel co tam byl. Vzbudil se jistý Ejsík a zařval na mne: Co tady hulákáš ty kundo, copak seš nějakej BigBoss???  No a od té doby mi tak říkají. Nemělo to vůbec nic společnýho s muzikou. No a Blackie potom řekl abych si to nechal i v kapele jako pseudonym a tak to zůstalo.

24. Blíží se Vánoce. Slavíš je vůbec? Máš, pokud vím, velice dobrý vztah ke své rodině  a příbuzným, kteří satanskou ideologii asi dokážu si odhadnout moc neuznávají. Co dělá BigBoss každý rok dne 24. prosince?

Jistěže slavím, ale ne jako vánoce. Slavím to jako Svátek Slunovratu, což je původní pohanský název tohoto svátku. Slaví se od 20.12. do 1.1. takže mám svátky ještě delší a krásnější než ostatní.

25. Děkuji ti za rozhovor. Poslední otázku jako tradičně nechám jen v tvoji režii. Mohl by si třeba říci nějakou zajímavou myšlenku či jen někoho pozdravit nebo si s někým tímto prostřednictvím vyřídit nějaké účty J Nechám to na tobě!

Člověk se snaží stále něčeho dosáhnout i když neví čeho, neví proč, a nemá proto žádný důvod, neboť je smrtelný.

V momentě kdy dosáhne čehosi – čemuž zasvětil celou svou existenci – umírá.

Umírá aniž čehokoli dosáhnul. Aniž cokoli důležitého pro přírodu, vytvořil. (ukázka z Knihy Lží a Nenávisti)

 

Stay Proud !!!!

BigBoss