wz

Hello Big Boss,

 

I have divided the questions into four sections.  This interview will be included in the DEMA triple LP boxset so please take the time to answer them as thoroughly as possible.  Also, please read all of the questions first before you start to answer them.  This way you don’t end up repeating yourself.  Please feel free to add questions and answers as you feel fit.  I know this is a long interview, but I wanted it to be as detailed as possible for the die hard ROOT fans.  You can answer them in Czech if you want.  I can always get them translated by a friend of mine.  Thanks a lot and I look forward to hearing from you soon. 

 

Metal Hell

 

Yosuke

NWN Productions

 

 

Part I, Big Boss the Man:

 

 1. Please tell us about your background.  Did you grow up in a Christian family? Hahaha....nevyrůstal, naše rodina byla přísně ateistická a nějaké žvásty o pánbíčkovi ji nezajímaly.
 2. How did you view art and music as a child?  Did your family encourage you to play instruments?                                                                                         Vzhledem k tomu že jsem vyrůstal v rodině Akademického profesora, (otec je profesor JAMU) tak jsem byl již od malička veden k muzice a to hlavne ke klasické muzice. Dnes se mi to hodí. Byl jsem orientován hlavně na Beethovena, Wagnera...atd a to mi také zůstalo dodnes. Otec mne (jako vynikající sólový pianista) učil hrát na klavír, což jsem jako dítě zásadně odmítal. Dnes mne to velmi sere.....
 3. I saw a photo of you from when you were 17 years old.  Where was this photo taken?  It looks like an outdoor festival or something.                                            Je to foceno na brněnském hradu Špilberg (Brno je město ve kterém žiji) někdy v roce 1969 za hlubokého komunismu!! Tenkrát žádné festivaly neexistovaly. To by komunisti nikdy nedovolili. Ale byli jsme celkem svérázná komunita českých hippies, kouřili jsme trávu...atd. To co nyní dělají běžně všechny děcka, mám já už dávno za sebou.....  :-)
 4. Did you serve in the military?  If so, how did that influence your view of the world?                                                                                                                     Na vojně jsem nebyl. Mám modrou knížku (Blue Book) na jejímž základě jsem byl trvale vyškrtnut z vojenské evidence.
 5. When you were a teenager/early 20's what music/books/subculture inspired/educated you to darkness and evil.                                                           Tenkrát jsem poslouchal J.Hendrixe, J.Joplin, atd.Takže muzikou to moc nebylo, ale díky rodičům jsem měl přístup k široké škále literatury a již od malička jsem se zajímal o vše tajemné a nevysvětlitelné. Pamatuji si, že již tenkrát se mi velmi líbily obrazy H.Bosche, který dovedl Peklo a vše kolem namalovat opravdu dokonalým způsobem. Někdy v 16ti letecj jsem se pak seznámil  s jistým člověkem z USA (zemřel před deseti lety), který mne přivedl k okultismu a posléze Satanismu.
 6. How old were you when you first developed interest in the occult?                      Jak jsem již říkal, když mi bylo kolem 16ti let. 
 7. When did you first discover metal music?  Did you mostly listen to foreign bands or were they domestic?                                                                                          Jako první to byli pochopitelně Black Sabbath, jak jinak, že?
 8. How did you have access to Satanic material (records and books) behind the iron curtain?                                                                                                                  Tenkrát moc materiálů v tomto státě nebylo...musel jsem si vše shánět sám a hodně  jsem využíval Universitmích knihoven, do kterých jsem měl díky svému otci přístup. Když člověk věděl kde a jak a pod čím má hledat, tak se dopátral velmi dobrých materiálů. Tenkrát jsem poprvé četl Šalamounovy Klíčky...atd. Již tenkrát tam měly i knihy o Satanismu...např. Geneze – Chrám Satanův od Guaita z roku 1921...atd. Co se týká desek, tak ty se musely přivážet ze zahraničí rodinnými příslušníky, a také existovaly tzv. “černé burzy” kde se dalo sehnat úplně vše o co měl člověk zájem.
 9. Did life behind the iron curtain influence your view on the occult as Communism is atheistic?  I'm assuming religion wasn't as big a threat as the state.                  Podívej se asi takhle – komunisti mne zavřeli na 5 let do kriminálu, já tu dobu nenávidím, nic dobrého nepřinesla mě ani mé rodině a velmi nerad o tom mluvím. Okay? Ta doba mne přestala zajímat od okamžiku Revoluce (1989) a tím to pro mne skončilo. Nikdo z vás si neumí ani představit co uměli komunisti. Jsou to bestiální zrůdy, které měly být všechny popraveny !!!!!!! Hitler byl proti komunistům “vedoucím skautského oddílu”! Seru na to co bylo. Zajímá mne to, co bude. Sorry, za tenhle výbuch, ale tu dobu nenávidím....
 10. Were you involved in other bands before Root?  If so, please talk about each one in detail.  What instrument did you play in each band and what was the line up?  Are there any recordings of any of the bands?                                                      Kapel ve kterých jsem hrával před Root bylo asi jedenáct anemohu zde vyjmenovávat obsazení a podobný věci...protože už si to dávno nepamatuji. To hlavní (ze které později vzniknul Root) byla kapela Vega. žádné nahrávky z té doby neexistují. Hráli jsme tancovačky ale výhradně s vlastním repertoárem. Do této kapely jsem přivedl tehdy 14ti letého Blackieho a za dva roky jsme spolu založili Root a trhli se od Vegy. To je vše. Ta historie je tak dlouhá, že by to bylo na samostatnou knížku, na které ostatně ve volných chvílích pracuji...
 11. How did the Czech music scene develop? The timeline for the American and British heavy metal scene is well known, but what about Czechoslovakia, who led the way and when did it happen?                                                                           Myslím že dvě hlavní kapely které zde položily základ BlackMetalu byli Torr a Root – posléze se přidal Masters Hammer. Ovšem MH a my jsme do toho šli na plný pecky, kdežto Torr to vzali spíše jako zábavu a o Satanismus nebo Okultismus se nikdy nijak nezajímali.
 12. When did you start playing drums?  Do you play other instruments?                    Na bubny jsem hrál poprvé ve 13ti letech ani nevím už s kým, ale vím že jsme hráli něco od Beatles. Pak jsem to postupně střídal se zpěvem až jsem nakonec u zpěvu zůstal trvale. Bubny byly vždy můj sen. Ale po úrazu z dětství mám zpomalené pohyby levé ruky a levé nohy, takže jsem toho musel nechat. Ostatně myslím si že za mikrofonem je mi mnodem lépe než za bicíma. Hraji trochu na klávesy, hraji na okarinu a trochu na basu a trochu na bass-flétnu. Jenže dnes již mám v kapele tak skvělý muzikanty, že stačí když jim něco zapískám a oni už vědí co po nich chci.

 

 

Part II, The Members:  

 

Please comment on each of the following band members.  Please tell us how you met him and why if he left the band (if he ever did).  Please include any interesting stories about each member if you remember them.  For example, what is the weird looking fur hat that Dr. Fe used to wear live?  How did each member get their stage name? 

 

-Petr "Blackosh" Hošek (Played on 1989 THE TRIAL (demo), 1989 MESSENGERS FROM DARKNESS (demo), 1988 WAR OF RATS (demo), 1988 REAP OF HELL (demo), 1988 DEEP IN HELL (demo)):

Petra jsem přivedl do kapely Vega někdy v roce 1986. Všimnul jsem si jej na našich koncertech, kde vždy seděl vpředu a poslouchal nás. Byl na každém koncertě. Vlastně to byly zábavy, tancovačky. Tenkrát jsem mu koupil jeho první kytaru na kterou se dalo hrát. Vyzkoušeli jsme ho a vzali do Vegy. Asi po roce hraní jsme zjistili že nás šéf kapely Vega okrádá o peníze, tak jsme se trhli a založili Root. Nepamatuji si žádnou historku o něm, on je dost uzavřený člověk a moc humoru nenadělá. Ale na jednu historku jsem si přece jenom vzpomněl. Jednou jsme jeli na zkousku vlakem, protože jsme měli zkušebnu mimo Brno a když jsme vystoupili z vlaku, tak jsme si uvědomil že Petrovi něco chybí. Zeptal jsem se ho kde má kytaru. On se chytil za hlavu a zařval že ji zapomněl ve vlaku hehehe...Utíkali jsme zpátky na nádraží a tam jsme sdělili přednostovi co nás potkalo. On zavolal do další stanice, tam kytaru ve vlaku našli a poslali ji dalším vlakem zpátky. Všechno dobře dopadlo, ale Blackiemu moc do smíchu nebylo..hehe To ovšem nic nemění na tom, že je to jeden z nejgeniálnějších muzikantů jaké jsem v životě poznal.

Odešel z kapely v prosinci 2004. V podstatě už jsme si neměli co říci a čím dál víc jsme se hádali. Nemělo to už smysl a navíc se chtěl věnovat svým soukromým projektům. Ale věřím že se jednou zase sejdeme v nějakém našem společném projektu....

-Robert "Dr. Fe" Krčmář (Played on 1989 MESSENGERS FROM DARKNESS (demo), 1988 WAR OF RATS (demo), 1988 REAP OF HELL (demo), 1988 DEEP IN HELL (demo)):

Robina jsem poznal v hospodě na Rosničce. kde jsme se všichni scházeli a kde vlastně kapela Root vznikla. Řikali jsme si nemame bubeníka, takže ja musím bubnovat, tudiž musíme sehnat zpěváka. No a Robin tam pořád vyřvával svoje oblíbený Motorhead, tak sme jej vzali. Časem až jsme sehnali bubeníka (BlackDrum), tak jsem se zmocnil mikrofonu. Tím to vlastně pro Robina skončilo – a máte omyl v Demografii. Nulté demo Deep In Hell jsem nazpíval a nabubnoval já sám.

-Zdeněk "Mr. Zet" Odehnal (Played on 1988 WAR OF RATS (demo), 1988 REAP OF HELL (demo), 1988 DEEP IN HELL (demo)):

Tak o Mr.Zet toho moc nevím, byl to samorost, moc jsme se nestýkali. Vlastně ani nevím co dělá....

-Petr "Mr. Cross" Kříž (Played on 1989 MESSENGERS FROM DARKNESS (demo)):

Mr.Cross, ten toho moc nenahrál ale hlavně vždycky všechno okecal hehe...po odchodu or Root jej zavřeli, pak dělal pekaře...co dělá teď nevím...

-Rostislav "Black Drum" Mozga - bicí(Played on 1989 THE TRIAL (demo)):

Toho jsme vlastně přemluvili aby k nám šel, moc se mu nechtělo. Kdyby tenkrát nepřišel, nevím jak by to bylo s kapelou dál....dnes hraje ve slavné brněnské kapele Insania. Je to skvělej kluk, stýkáme se dodnes. Rozešli jsme se jako velmi dobří přátelé.

-Petr "Mr. Death" Pálenský - kytara(Played on 1989 THE TRIAL (demo)):

Mr.Death – ten byl persekuován policií za svou činnost v kapele Skimmed, tak se k nám na čas schoval aby mohl hrát. Potom založil kapelu Insania, kde dnes hraje spoli s BlackDrumem. Stýkáme se dodnes a jsme velmi dobří přátelé.

 

Part III, The Band:

 

 1. Please tell us how ROOT was formed.  What bands influenced you to start playing black/death metal? 

 

Jak dnes již mnoho lidí ví, tak Root vzniknul vlastně z recese. Tenkrát (rok 1987) vznikala spousta různých kapel, tak jsme si řekli že taky nějakou založíme. Ale nejprve vzniknul Fanzin a teprve potom kapela. Šíleně jsme tím s Blackiem bavili. Jako kapelu nás neovlivnilo nic, i když se psalo vždycky že nás ovlivnili Bathory, ale není to pravda.

 

 1. ROOT released three demos in 1988 and two in 1989.  You guys were very productive to say the least.  Where did the inspiration come from?

 

Já ani nevím – tak to z nás nějak vypadávalo, jedna skladba za druhou. Co se týká mne, tak já píšu texty hlavně v noci, když mne posednou moji Démoni. Někdy se vzbudím s celou hotovou deskou v hlavě a už ji jenom napíši.

 

 1. Please explain the meanings behind each of the demo titles.  (1989 THE TRIAL (demo), 1989 MESSENGERS FROM DARKNESS (demo), 1988 WAR OF RATS (demo), 1988 REAP OF HELL (demo), 1988 DEEP IN HELL (demo))

 

The Trial je vlastně popisem hrůzných prasáren které prováděla inkvizice s lidmi kteří se postavili křesťanům na odpor. MFD, to je vlastně o mých privátních Démonech, WOR, to je krásná představa jak jednou planetu ovládnou krysy a první dvě dema nemají žádný hluboký podtext. Jsou jenom moje myšlenky, životní filosofie a postoje hozené na papír a zhudebněné.

 

 1. Were the demos well received by the underground at the time?  About how many copies of each demo tapes were made? 

 

Dema byla přijata velmi dobře, jinak by později firma Zeras nevydala naše desky a kolik se jich prodalo nemám tušení, nikdy jsme to nepočítali, ale jedno vím jistě – byly to tisíce.

 

 1. Where did you rehearse?  Were any family members involved in helping the band as most of the other members were much younger than you were.

 

Měli jsme zkušebnu kterou jsme si vlastně sami postavili z bývalé mlékárny a zkoušeli jsme 3x týdně. Ze strany rodičů mých spoluhráčů, nikdy nevznikaly žádné problémy. Naopak, pomáhali nám. Otcové všech tří spoluhráčů nás naopak vozili na koncerty. Bylo to skvělé z jejich strany.

 

 1. Who was the most inspired member?  What I mean by this is who was responsible for writing most of the music and getting the band to rehearse, etc?

 

Největším organizátorem jsem byl já, řídil jsem celou kapelu, zařizoval jsem koncerty...atd atd. Blackie měl na starost zase všechny přemlouvat aby chodili zkoušet. Později jsme dělali spolu všechno společně. Mám na mysli mne a Blackieho.

 

 1. Who was the laziest member?

 

Líný u nás nebyl nikdy nikdo.

 

 1. In the communist days, was it difficult to play gigs?  How often did you play?  Were they secret gigs with only friends attending or were they public concerts?

 

Před revolucí to bylo hodně obtížné, ale pomocí fanzinů a fanklubů byly včas všichni fans informováni o koncertech. Zasílaly se letáky lidem a ti potom informace šířili dál. Měli jsme veliký fanclub, přes tisíc členů a ti zase měli svoje kamarády..atd. Fungovalo to k velkému vzteku komunistů dokonale. Byl jsem často předvoláván k výslechům na STB, kde se ze mne snažili vymámit se kterou špionážní sítí spolupracuji...proč zpívám anglicky...atd.

 

 1. One thing that I’ve always been curious about with Eastern European bands is how they get started, how hard is it to get instruments and stuff... and i know you've talked before about having to change lyrics and stuff because of the government.  Please comment on this.

 

V roce 1988 a 89 se již situace začala pomalu uvolňovat, takže se i nástroje daly sehnat celkem lehce, zato velmi draze. Ale v textech jsem ještě musel například místo slova Satan používat slovo Rootan. Ovšem fans velmi dobře věděli o čem zpívám a proč je to takhle zašifrováno.

 

 1. You guys played your first gig in September 1988. How was the turn out for the gig?  Who else played at that gig? 

 

První koncert byl odehrán díky kapele Debustrol, která nás na něj vlastně pozvala. Dopadnul vemi dobře!! Kdo tam kromě nás a Debustrol ještě hrál už fakt nevím, ale byly to nějaký zábavový sračky.

 

 1. Was it hard for you to do promotional work with the government monitoring the mail? Were you able to send out demos to other countries?

 

Bylo to velmi těžké. U sestry v práci se načerno tiskly fanziny, které jsme pak skládali ...ale do zahraničí jsme snad my osobně ani jedno demo neposlali. Všechno to byla práce našich fans...největším propagátorem naší kapely byl jistý Jakub Jodl z Prahy, který naše dema rozesílal do všech koutů světa. Jak to dělal, to opravdu nevím, ale byl pilný jako ďábel.

 

 1. What black/death metal bands were you in contact with in the early days?  Were you friends with the members of Master’s Hammer, Torr, Tudor, Amon, etc?

 

Kapelu Tudor vůbec neznám, ale s výše jmenovanými jsme vždy byli a jsme dodnes výborní přátelé. Kapele Torr jsem dokonce nyní nazpíval jako host dvě skladby na jejich poslední desku.

 

 1. Death Metal Session is the name of a compilation LP with an exclusive ROOT track.  It is also the name of a concert that took place in 1988.  Who organized this event and the LP?  About how many people attended this event?  Were there any problems with the government trying to suppress the gig?

 

Celý koncert organizoval Vlasta Henych z kapely Torr. Byla to jeho zásluha. Pozval nás tam a my vyhráli na celé čáře. Celý koncert natáčela na kamery STB (Státní tajná bezpečnost) výkonná ruka komunistů. Velmi brzy jsme potom byli pozváni k výslechu, ale vlastně se nás ani neměli na co ptát. Takže jsme tam jen tk seděli a čuměli na sebe a pak nás vyhodili. Věděli že na ně sereme a že si stejně budeme dělat co chcem a zavřít nás za to již nemohli, doba pomalu ale jistě spěla k převratu. Oni to věděli a věděli že my to víme taky. Tu desku potom vydala firma Direct, ale kdo na tom všechno pracoval si nepamatuji. Nepamtuji si již ani ty kapela, kromě Torr. Dokonce tu desku ani nemám...

 

 1. Where did you get the idea to use face paint?

 

Kdo mne inspiroval jako první byl jistý Artur Brown a nikoli King Diamond jak si všichni myslí. Brown byl první na světě kdo se namaloval na jevišti a to bylo mnoho let před vznikem kapely Kiss nebo K.D. Nejprve jsem si líčil jen oči, ale pak se začali líčit všichni, tak jsem si vymyslel vlastní líčení, které vlastně vyjadřuje můj momentální stav mysli. Pokaždé jsem také nalíčen jinak.

 

 1. ROOT’s live performances are filled with metal clichés like spikes, leather and face paint.  How important is the visual aspect of ROOT’s performance?  Do you think it’s important for metal bands to look metal on stage?

 

Kůže k metlu patří odjakživa. Dovedeš si podobnou kapelu představit v oblecích? Asi ano, ale bylo by to dost směšné. U Root se líčím pouze já, a řetezy a různé bodce a pyramidy u nás neuvidíš. Zajisté si myslím že moje líčení patří k věci, neboť to v mém případě vyjadřuje kromě jiného také můj žiotní postoj. Rozpraskané lebky všude kolem...až se opět vlády zmocní Démoni...

 

 1. The 666 7” was released shortly before the first album.  Was it the label’s idea to release a single before the album?  This 7” has become one of the unholy grails for vinyl collectors.  Do you still have a copy in your collection? 

 

Ten singl už nemám. Firma to vydala jako pilotní singl, ale vlastně chtěli otestovat co to s lidmi udělá. Singl vzbudil velký ohlas a prodalo se jej mnoho tisíc. Firma tedy hned vrhla na trh první oficiální album Root – Zjevení.

 

 1. The time period between 1989 to 1991 holds great importance to both ROOT and the Czech Republic.  Those years saw the end of communism in your country and ROOT finally released their debut LP in 1990.   This was also around the time when world wide black/death metal scene was going very strong.  Can you comment on how you guys were feeling during those years?

 

Byl to nádherný pocit, konečně stát na jevišti beze strachu že nás přijdou zatknout, nebo rozehnat koncert. Jednou nás přijeli zatknout na koncert protože nám nepovolili hrát a my jsme přesto hráli, ale fans utvořili ze svých těl živou hradbu, takže než se k nám dostali, tak jsme již okýnkem od záchodu utekli. Nedostali nás. A to jsme jim ještě při útěku nabourali jejich auto hehehe...

Po oné revoluci jsme měli obrovské množství koncertů, ale my jich máme stále hodně, takže o tom ani není. Ale konečně jsme mohli volně prodávat naše desky a trička...atd. Byla to obrovská úleva.

 

 1. Can you tell us about the events leading up to first album?  Did they get signed, then record it? Or did you just record it then shop it to people?

 

Na prvním albu šlo hlavně o to, aby lidé mělo konečně v rukách něco oficiálního, vydaného od Root. Něco natočeného ve studiu. Proto je hlavním tématem alba poslední demo a pár nových skladeb a ze dva hity. O nic jiného tehdy nešlo. To hlavní přišlo potom...

  

 

Part IV, Looking Back:

 

 1. What is your fondest memory from the early days of ROOT?

 

Do mimulosti se nikdy nedívám. Žiji pro daný den a dívám se do budoucnosti. A minulost i budoucnost jsou součástí přítomnosti. Nepotřebuji se bahnit v něčem co bylo. Jsme o 17 let dál, tak proč se tím zabývat, že ?

 

 1. What is your favorite ROOT demo and why? 

 

Mým favoritem je jednoznačně The Trial, protože tam už konečně nemusím předstírat že bubnuji a mohu zpívat na plno s opravdovým bubeníkem za bicíma. Tím demáčem jsme lidem napověděli co od nás mohou čekat v budoucnu a dnes vím že jsme jejich očekávání nezklamali...

 

 1. Do you still play old songs from your demos?  If so, which ones?

 

Hrajeme živě dodnes pouze skladby z posledniho dema The Trial, z alba Zjevení, kde byly vydány. Jsou to slkladby – Zjevení, Upálení, 7 černých jezdců, a z ostatních demáčů hrajeme 666 a Píseň pro Satana. Jinak nic...

 

 1. Are you still in touch with the old members?  Do you know what they’re doing these days?

 

Jak jsem již říkal před tím, občas se vídáme s BlackDrum a Mr.Death. Jednou za rok potkám Dr.Fe. Prvni dva jmenovaní hrají v kapele Insania, co dělá Dr.Fe, to opravdu nevím.

 

 1. What inspires you to make metal music in a scene saturated with shitty bands?  Do you still have the same passion for metal as you did in 1988?

 

Můj prožitek, moje opojení naší muzikou, ja naopak stále větší a větší. A ty posraný komerční bandy mne vůbec nezajímají. Kapely jedné desky a konec. Samí sráči a pozéři. Jsme rádi že jim můžeme ukázat jak se to má dělat srdcem. A to že je celej svět posranej z těch jejich sladkejch textů a sladké muziky, to jenom vypovídá kam se to všechno řítí. Jsou to jen nabubřelé masky a falešná pozlátka.

 

 1. In your opinion what was so magical about those years between 1987 and 1991?  Those were some of the best years for black/death metal around the world.

 

Myslím si, že magie doby je neustále v nás všech. Ale v každém trochu jinak. V někom více, v někom méně. Moje Magie naopak stále roste. A ty doby jsou stále stejné a dobré. Rozdíl je pouze v tom, že tato scéna je již přesycena tisíci a tisíci kapel. Většinou špatnými. Dobrých je velmi málo, ale zato si drží atále svoje dobré jméno. Další vinu na tom nesou firmy, které potřebují prachy! A tak oživují dáááávno mrtvé kapely aby začaly zase hrát a to je potom pohled, když 5 staříků stojí na jevišti, klepou se jim nohy a ruce od chlastu, snaží se tvářit brutálně a metalově, ale je to celé k smíchu. Je mi líto těchto oživlých mrtvol. Všichni víme o kom mluvím.

 

 1. Has your devotion to the Occult/Satanism changed over the years? 

 

Moje nadšení je stále stejné, jenom teď jdu trochu jiným směrem. Jdu více do hloubky, více do Magie. Satan tady přece není pro to aby nás vedl za ručičku a říkal nám co máme dělat. Je tady proto, aby pomohl a ukázal cestu silným a jedinečným osobnostem. Ten kdo se naučí pár frází o Satanismu a potom je papouškuje a mysli si že je Satanista, tak ten je naopak úplně vylízaný debil. S pomocí Satana, potažmo Satanismu, jsem si našel svou vlastní cestu a po té budu kráčet až do smrti. Nic a nikdo mne nemůže donutit změnit názor. Jsem Pyšný Egoista a každý mi může políbit holou prdel. Vážím si pouze rodiny, přátel a silných jedinců kteří něco v životě dokázali.

 

 1. Black Metal became a major selling commodity due to the Norwegian explosion, mostly due to bands that came way after Root and your contemporaries like Master’s Hammer and Torr.  How do you feel about this?

 

Je to všechno komerční black metal !!!  Tržně-ekonomický black metal. Pro holčičky a chlapečky, kteří na sebe navlečou obrácený kříže a huráááááá jsme blackmetalisti!! hehehe...Je mi jich líto. A těch co pro ně tuhle ulízanou black metalovou kašičku vaří, je mi líto taky. Časem je to všechny přejde. Jenom velké kapel zůstanou. Nikdy bych se k tomu nepropůjčil.

 

 1. Where do you see ROOT heading in the future? 

 

Jsem přesvědčen, že Root se bude stále řítit svou vlastní cestou, bez ohledu na jakékoli styly, škatulky a různá klišé. Máme před sebou určitě ješt hodně alb a naši příznivci se mají nač těšit.

 

Stay Proud !

 

BigBoss & Root