wz

Rozhovor pro Mexický zin „The Voice Of The Dark“ - sobota, 27. září 2003

 

 

Ahoj Big Bossi, zdraví tě The Voice Of The Dark. Je vždy obrovským potěšením cítit Zlou atmosféru ve vašich skladbách. Jak bys charakterizoval každou vaši skladbu? Skrývá se za každou z nich nějaký příběh? Je to i o atmosféře tvořené vašimi tóny? Jaký je hlavní faktor pro stvoření takových kompozic plných tajemna, války a magie?

 

Je to všechno hlavně o Magii. A pokud se Magií zabývám, tak je více než jisté že dokáži do textu tuto atmosféru zasadit. Je to všechno velmi jednoduché, pokud to umíš, že ? V každé naši skladbě je určitý příběh, poselství. Je to velmi důležité. Nesnáším skladby s nicneříkajícími texty. A hlavním faktorem je můj život. Buď si jist, že nebyl zrovna veselý.

 

 

Již od časů demáčů kapely je jedním z mých oblíbených songů Píseň pro Satana. Jsem okouzlen hlavním riffem, protože obsahuje úplnou podstatu starých metalových skladeb z tehdejší doby. Mohl bych říci, že tento song je pravý Metal tak jak má být. Čím jste byli ovlivněni v těchto dávných dobách a co bys řekl zvláště o téhle písni?

 

Já osobně jsem nebyl nikdy nikým ovlivněn, což můžeš vidět na mých textech. Tahle píseň bylo moje soukromé vyznání, nakonec se z toho stala Hymna mnoha metalistů po celém světě.

 

Když už jsme u toho ovlivnění, slovo root dává celou řadu možností pro jméno kapely. Dává prostor k mnoha dohadům o vnitřním významu tohoto názvu. Co je tím hlubokým kořenem, má tento název představovat tvou nejhlubší víru? Okultní kořen zla neboje to Kořen všech záležitostí?

 

Odpověděl sis sám. Je to Kořen absolutně Všeho.

 

Stále si pamatuji mnoho kapel z vaší země, které vznikaly koncem osmdesátých let, jako Debustrol, Tormentor... Jak se cítíš po všech těch letech námahy a úspěchů a neustálým udržováním ďábelského plamene? A co kapely, které jsem zmínil? Vím, že Debustrol pořád existuje...

 

Osobně se cítím velmi dobře až na menší zdravotní problémy, ale to patří k životu, že ? Kapela Debustrol zajisté stále existuje a hrají stále stejně dobře jako předtím. Udržujeme velmi dobré kontakty a často spolu hrajeme na jednom jevišti.

 

Další skladba, která mě posílá zpět do zlatých časů je ovšem „The Old Ones“. Je to prostě ryzí magie a bojovná nostalgie. Co znamená tahle hymna pro tebe? Jak velká je tvá víra v Temné Bohy?

 

Slovo „víra“ se mi hnusí. Nenazývám to vírou. Je to jakýsi druh „dialogu“ mezi mnou a Tajemnem. Víra sebou nese fanatismus, a co přináší fanatismus všichni velmi dobře víme.

 

Hodně lidí (včetně mě) považuje za mistrovské dílo „Hell Symphony“. Opravdu jsi vzýval Síly Temnot v každé kompozici. Pojmenování každé z nich jménem Démona bylo absolutně originální a ve skutečnosti by mohl být tento čin považován za dar pro oba: posluchače a Pekelné Síly. Jaký je tvůj názor na tohle album?

 

Jaký může být můj názor na jakékoli naše album? Pouze kladný, ne? Jinak bychom to přece netočili. Na albu Hell Symphony  jsem v textech zmapovat pro posluchače celé Pekelné Osazenstvo a seznámit je s nimi. Myslím že se to dokonale podařilo, nemám pravdu? Určitě mám již nyní v Pekle vyhrazeno jedno z čelných míst!

 

Seznam démonů je odrecitaván jako Černá Mše s mnoha variacemi. Posloucháme tímto druh tvé vlastní Satanské litanie? Platí jména démonů v tomto pořadí za jistý směr invokace?

 

Jména jsem sestavil dle jejich Moci a Vlády. Je to pro mne nesmírně důležité, ale můžeš si je pustit od poslední skladby k první a neztratí na důležitosti. Jinak se svou soukromou Satanskou Mší to nesrovnávám. Tam mám trochu jiné pořadí.

 

Většina zde zařazených démonů se objevuje v klasických knihách démonologie jako Lemegeton nebo Pseudomonarchia Daemonum kromě Loki. Proč jsi zahrnul tohle božstvo na seznam?

 

Loki je pro mne soukromým průvodcem nádherných Nočních Snů, úžasným Démonem Noci a spánku. Proto jsem jej tam zařadil.

 

Spolu s Belzebubem, Belialem, Asmodeem a Satanem byl Lucifer tajemnou osobností ve vícero písních a chvalozpěvech naší kultury. Podstupuješ něco speciálního nebo odlišného když hraješ/zpíváš tenhle bezectný song? Tvůj hlas právě dostává jistou luciferskou intonaci ve vyslovení „Lucifer“!...

 

Lucifer a Satan v podstatě jedno jsou. Satan provokuje a bourá staré prohnilé mýty, provokuje a demoluje a po něm nastupuje Lucifer a přináší Nové Poznání. Lucifera v podobě Satana miluji.

 

Kdo je hlavním démonem, se kterým se ty sám ztotožňuješ? Je to nepřátelství Beliala, přepych Asmodea, vůdcovství Belzebubovo? pověz nám, kdo je tvůj démonický rádce. Mají s tím čáry tvého make-upu co do činění?

 

Všichni jsou moji přátelé. Nemůže existovat jeden bez druhého. Všichni jsem jednolitá Rodina. A moje líčení? To s tím nemá v podstatě nic moc společného, je to jen mé osobní vyjádření daného duševního stavu.

 

V současné době je ve světě násilí stále intenzivnější a zdá  se, že každý člověk je v nebezpečí života. Jsi potěšen touto situací nebo se nezajímáš o osud tohoto světa?

 

Osud tohoto světa je již dávno zpečetěn a uzavřen. Tak proč bych se o něj zajímal? Seru na něj!

 

Je v historii nějaká zvláštní doba, ve které bys rád žil a co bys v oné době dělal?

Velmi osobní otázka: proč ta změna mezi „Hell Symphony“ a „The Temple In The Underworld“. Zdá se mi, že váš sound se stal z ničeho nic více thrashovějším a melodičtějším, ačkoliv lyrika zůstala temná. Vím, že vaše hudba zůstala zajímavá, ale po bestialitě a ďábelských projevech z předešlých alb se mnohým začalo stýskat. Co můžeš povědět o tomhle albu nyní o deset let později?

 

Je to nádherné album a změna je život. Každá kapela se musí vyvíjet, pokud začne stagnovat a opakovat samu sebe, tak může jít do prdele. Stane se nudnou. Jdeme si svou vlastní cestou a žádné trendy nás nezajímají. Děláme si prostě co chceme.

Znáš přece větu: „Do what you want. That is the Law“.

 

Skladba „The Solitude“ odráží určité pocity dálek a vzdáleností, ale i pocit naděje na konci. Co chtěli Root, aby posluchači cítili v této skladbě? Byla to nějaká předmluva ke Smrti či jen reflexe od vzdálené ztracené duše?

 

Byla to moje soukromá skladbička, ve které jsem pouze reflektoval daný stav své mysli v tu danou chvíli. Nic víc.

 

Udělal jsi s hlasem neuvěřitelnou práci ve skladbě „Voices From...“ Každý ze tvých hlasů útočí na mozkové buňky posluchačů. Staří Bohové ti mohou žahnat za tuto píseň. A jak se ty cítíš jako autor těchto infernálních melodií?

 

He he he he   děkuji za chválu, na svůj hlas jsem pyšný a cítím se velice dobře. A jak jsi ty na tom ?

 

Song „The Festival Of Destruction“ je pro mé uši triumfálním příchodem Satana a my všichni oslavujeme jeho příjezd. Jak ty oslavuješ nejmocnější Satanovu přítomnost v Sobě?

 

Tím že kvalitně žiji. To je přece jednoduché, že? Musí tady po mně zůstat něco, na co se jen tak nezapomene. Myslím že se to mně a mé kapele daří na tisíc procent!!!

 

Zajímalo by mne, kdo je přesně ten člověk/démon se kterým si povídáš v „His Eyes Were Dark“ a jaké je kouzlo nápoje v „Salamandra“?

 

Je to můj starý osobní Démon, přítel od narození, který mne inspiruje ke psaní všech mých textů. Kouzlo nápoje „Salamandra“? To raději nechtěj vědět.

 

Píseň „Necromancy“ je tou nejkrásnější hymnou pro naši bohyni Hecate. Jak je Ona pro tebe důležitá? Považuješ ji za tu zlou stranu noci? Jak označuješ sou vlastní vazbu k Ní? 

 

Takhle to vidíš? Vidíš jak rozdílné může být chápání jedné věci. Pro mne je to vyznání mé přítelkyni Smrti. Jinak ji ani nechci pojmenovávat. Samo slovo Smrt již zní tak nádherně, že je zbytečné je měnit.

 

Když už mluvíme o hymnách, perfektní je óda na Myšlenku Satanistů „The Mirror Of Soul“. Myslím, že skladba zahrnuje celou reflexi Satanského Života v několika jednotlivých rysech, zvláště silný a citlivý je verš, kde zpíváš „How happy I would be to touch you, Oh, Satan of my soul...“. Řekni nám prosím, jak jste s Ashokem zkomponovali tak velkolepý song...

 

Ashokovi jsem do hudby nemusel vůbec mluvit, protože naprosto dokonale pochopil můj text. My skládáme muziku na hotové texty, jasný? Většina to dělá obráceně, aby to měli jednodušší a proto vzniká hrozná spousta sraček. Blackie a Ashok zcela dokonale dokáží pochopit mé texty a podle toho taky udělají kvalitní muziku. Pouze k vybraným textům, si dělám muziku sám.

 

Now, before you leave to reach the Spiral, please give us your final LEGACY...

 

Stay Proud and žijte tak aby se Velký Satan nemusel za vás stydět !!!

 

Big Boss