wz

JONNY  LANG

Nevím jak dalece znáte tohoto kytaristua a zpěvála, ale v blues patří již dnes k uznávaným veličinám. Ve svých 16ti letech (což není tak dávno) natočil své první album "Lie To Me", kterým na sebe okamžitě upoutal pozornost všech vyznavačů blues, ať již černých nebo bílých. Poslechněte si jej, stojí to za to. Nebo si sežeňte film "Blues Brothers" a tam jej uvidíte živě.


 


JOE  SATRIANI

Kytarový mág, nespočet vydaných alb, kytaristé vyslovují jeho jméno s úctou, která mu právem náleží. Víc není co dodat.


 


STEVE  VAI

Když se řekne Satriani, ihned se vybaví i jméno jeho přítele Vaie. Nevím jak dalece je kdo z nich lepší nebo horší, pro mne jsou oba dva famózní. Na první fotce můžete Steva vidět ještě jako mladíčka a na třetí s Frankem Zappou.


 


JASON  BECKER

Skvělý kytarista, společně s Friedmanem exceloval  v projektu Cacophony (2 alba) a pak vydal ještě 2 sólová alba. Potom přišla zasraná choroba v podobě amyotrophic lateral sclerosis (roztroušené sklerózy) a Jason musel zanechat aktivní činnosti. Je na vozíku, stravuje se trubičkou...Náš kytarista Ashok říká: "Největší génius co kdy hrál na kytaru a musel toho nechat ve 20ti letech!"  I když takto tvrdě postižen, stále se snaží komponovat. Hrozně mu fandím!! Sehnal jsem fotku Jasona když mu bylo 15 let, tak to je ta první.
Původně jsem nechtěl na tuto stránku dávat Jasonovy fotky z nynějšího období, ale pak jsem si řekl, proč ne? Ať všichni vidí jak je i na vozíku a s trubičkou na dýchání, plný života a ještě i komponuje. Sice s obtížemi, ale komponuje a má mu vyjít nové album..! Dole tedy můžete vidět Jasona s Cacophony, obě dvě alba Cacophony, Jasona s Cacophony (vedle něj hraje na kytaru Marty), další fotka je s Jamesem Murphym a nakonec Jason (můžete vidět detail jeho dýchacího aparátu). Na svých stránkách píše Jason, že jeho stav je perfektně stabilizován, že se cítí dobře a je plný naděje. Obdivuji jej.


 


MARTY  FRIEDMAN

Bývalý spoluhráč Mustaina v Megadeth, vydal již několik sólových alb a jak již bylo řečeno  spolupracoval s Beckerem v Cacophony. Nebýt Jasonovy nemoci, kdo ví čeho bychom se ještě od těchto dvou "mladých kytarových titánů" dočkali.


 


PETR "BLACKIE" HOŠEK - MAREK "ASHOK" ŠMERDA -
IGOR "GOLEM" HUBÍK

Moji spoluhráči. Co říci? Snad jen tolik: "Mám je rád a hluboce si jich vážím. Jsou to vynikající muzikanti i lidé." Náš bubeník bude mezi bubeníky.