Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Na této stránce bych rád ukázal několik mých oblíbených kytaristů a jednoho nebo dva baskytaristy. Nenajdete zde pochopitelně všechny světové špičky, neboť jsem si vybral opravdu pouze ty, které rád poslouchám. Možná jsem na někoho zapomněl, ale pokud si vzpomenu ihned jej sem dodám.


AL  Di  MEOLA

Meola je dle mého osobního názoru absolutní špičkou mezi kytaristy této planety. Ale je to můj názor a můžete mít jiný. Jako "flamenco" kytarista ovšem dokonale ovládá i hru na elektriku a jeho skladby "Race With Devil On Spanish Highway", nebo "Splendido Sundance" z alba "Elegant Gypsy" považuji za vrchol umění hry na kytaru. Poslechněte si album "Friday Night In SanFrancisco" které natočil spolu s DeLuciem a McLaughlinem a zažijete orgasmus. Ovšem McLaughlin je dle mého gusta moc tvrdý a postrádá onu proslulou lehkost a eleganci Meoly a DeLucia. Na druhé fotce jej vidíte se Satrianim (velmi zvláštní akord,že?) a na třetí je opravdi hvězdná sestava - zleva: Jack Bruce,Al DiMeola, Leslie Mandoki a Ian Anderson.


 


GARY  MOORE

Můj velký oblíbenec. Poslouchám jej dvacet let. Geniální kytarista a zpěvák. Na jeho deskách s ním hrálo tolik světoznámých muzikantů, že ani nemá cenu je vypočítávat. Na fotkách jej můžete vidět s Jack Brucem, fenomenálním basistou Cream a bubeníkem Cream Gingerem Bakerem. Miluji jeho album "Victims Of The Future".


 


JOHN  FRANCIS  ANTHONY  "JACO" PASTORIUS


1.12.1951 - 21.9.1987

Tento baskytarista veleznámé kapely Weather Report, patřil opravdu na vrchol baskytarové školy. Hrál se všemi hvězdami kytarového nebe, včetně Meoly. Jaco zemřel deset dnů poté, co jej nějaký šílenec postřelil v nočním baru.


 


STANLEY  CLARK

A ještě jeden Pan Baskytarista. U něj není co dodávat. Ti co se vyznají, vědí oč jde. Hraje na basu stejně jako Meola na kytaru. Do slova a do písmene. Když jsem je viděl vystupovat spolu v Seville, myslel jsem že zešílím. Na kontrabas hraje stejně jako na baskytaru. Podívejte se na jednu z jeho baskytar ( Stanley Clark "Brown" w/Side LED's ) mimochodem, stojí 7.450
$.


 


VINNIE  MOORE

Tento excelentní kytarista také prošel řadou známých smeček a nyní pokud se dobře pamatuji hraje s kapelou UFO. V té ovšem nezůstal z původní sestavy kámen na kameni. Zůčastnil se také velkéturné "G3 Tour 2001". Na první fotce jej můžete vidět s jeho prvním Stratocastrem v roce 1978, na druhé v roce 1979 a třetí fotka je ze slavného "G3 Tour 2001", zleva: Stu Hamm, Joe Satriani, John Petrucci, Steve Vai, Vinnie Moore, Billy Sheehan a Jeff Campitelli. To se hned tak nevidí. Na čtvrté je s ním Dio a Vinnie Appice, na páté hraje se Zakkem Wyldem a na poslední fotce je kapelou UFO.


 


JIMMY  PAGE

Co dodat k této živoucí legendě? Všichni ví že založil Led Zeppelin...atd...atd.


 


PACO  De  LUCIA

To co jsem napsal o Meolovi, platí v plné míře také o tomto velikánovi flamenca. Až na to, že Paco málokdy hraje na elektriku. Odborníci a fanoušci se stále přou o to, kdo z těchto dvou "kytarových králů" je lepší. Patřím do Meolova tábora i když je to možná právě tím, že jej jsem slyšel jako prvního. Pokud mám být upřímný, jsou oba dva bez konkurence.