Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Na této stránce se musím vyznat ze své lásky ke klasické muzice, ke které mne vedl můj otec již od dětství. Představím zde několik mých oblíbených klasiků, kteří svým uměním ovlivnili moje hudební cítění.


LUDWIG  van  BEETHOVEN

( 1770 - 1827 )

Můj nejmilovanější skladatel, klavírní virtuos, symfonický génius, nemám slov abych popsal co prožívám při poslechu jeho muziky. Jeho život byl opravdu šílený a on jej dokonale dokázal zobrazit svou hudbou. Jeho klavírní sonáty, jeho symfonie, jeho smyčcové kvartety, jsou dokonalost sama. Když si představíte, že svá nejdokonalejší díla napsal v době kdy ohluchnul a byl ve fázi nejtěžšího alkoholismu.....pominu-li notoricky známá díla jako jsou pátá, nebo devátá symfonie, musím se přiznat že nejvíce miluji jeho symfonii č.3 E-Dur Eroica Op.55 a klavírní sonátu č.8 C-moll Pathétique Op.13 a klavírní sonátu č.23 F-Moll Appassionata Op.57. Jeho koncerty pro housle a klavír jsou doslova nadpřirozené!
Miluji jej.
Doporučuji vám aby jste si sehnali film "Nehynoucí Láska" (Immortal Beloved) což je Beethovenův životopisný film, kde jej naprosto geniálně zahrál Gary Oldman.
 

 


RICHARD  WAGNER

( 1813 - 1883 )

Tento německý génius mne fascinuje obrovskou zlobou a nenávistí které dokáže svým šíleným způsobem zakomponovat do své hudby. Při některých jeho skladbách jsem doslova zachvácen strachem. Monumentalita jeho děl nemá v klasice obdoby. Operu "Der Ring Des Nibelungen" (Prsten Nibelungu), psal celých 26 let. Plné provedení by mělo délku 8 hodin, 3.000 účinkujících a dva spojené symfonické orchestry. Je to vražedné dílo a jeho závěrečná část "Götterdämmerung" (Soumrak Bohů) je doslova Ďábelská. Nemohu vynechat jeho úžasná díla jako jsou "Die Walk
űre" (Valkýry), "Tristan und Isolde", nebo "Tannhäuser". Wagner byl zlý a nenávistný člověk. Možná právě proto dokázal vše co dokázal. Obdivuji jej.