wz

GUNS  'N'  ROSES

Tak to byla kapela dle mého gusta. Škoda že se na to Axel se Slashem vykašlali. Stále doufám, jako tisíce ostatních, že se přece jenom ještě někdy sejdou a dají to zase dohromady, protože co skladba to klenot. To co vyváděl (vyvádí) se svým hlasem Axel, je nepochopitelné!! Mám zde fotky pouze Axela a Slashe, protože se to stejně točilo všechno jenom kolem nich a ostatní muzikanty ve smečce střídali jak ponožky.


 


TROGGS

Od této kapely znám všechny hity ze sedmdesátých let, s jednou kapelou jsme dokonce hrávali velkou část jejich reprtoáru. Zkoušeli jsme v Křenovicích, kam se o dvacet let později vrátil Root. Největším hitem Troggs byla skladba "Wild Thing", kterou později geniálně nahrál Jimi Hendrix. S kapelou Root jsme tuto skladbu taky nahráli, ale nikdy nevydali.


 


URIAH  HEEP

Tyhle kluky poslouchám dodnes. Ale jen původní sestavu, ve které ještě zpíval génius David Byron. Jeho hlas řadím na vrchol. Pokud znáte alba "Sweet Freedom" nebo "Magicians Birthday", tak je vám jasný proč při jeho zpěvu upadám do bezvědomí. Jejich dvojalbum "Live", je hudebním skvostem pro gurmety!!! Škoda že Davida už nikdy neuslyšíme.


David Garrick Byron  29.1.1947 - 28.2.1985


 


CHICAGO  TRANSIT  AUTHORITY

Nejlepší jazzrocková kapela všech dob. Myslím že přiblížit se k nim dokázali pouze Bood Sweat & Tears. Fenomenální kytarista a zpěvák Terry Kath byl majitelem hlasu o jakém jsem snil. A to co předvedl na kytaru ve skladbě "Free Form Guitar" na prvním dvojalbu Chiacaga, vstoupilo do dějin. Dne 23.1.1978 byl na pařáku u jejich bedňáka Donnie Johnsona. Čistil si svou osobní osumatřicítku a když mu Donnie řekl aby byl opatrný, přiložil si ji k hlavě a se slovy:"Neboj Donnie, není nabitá", stisknul spoušť. Zapomněl na kulku v hlavni. Ale já nezapomenu nikdy na jeho hlas a kytaru.
Po jeho smrti již Chicago nikdy nezískalo zpět svůj rockovej drive a přestal jsem je poslouchat. Ovšem jejich prvních 5 alb, vám vyrazí dech.


Terry  Alan  Kath  31.1.1976 - 23.1.1978


 


IRON  BUTTERFLY

Když basista Iron Butterfly - Lee Dorman - spustil svým nádherným tenorem skladbu
In-A-Gadda-Da-Vida, tak šli všichni do kolen. Myslím že od té doby lepší skladbu neudělali. Ale hrají dodnes.


 


TREMELOES

Opravdu skvěle hlasově vybavená kapela. Jejich skladbu "Silence is Golden", zná snad každý, protože byla tolikrát upravovaná, až se z ní stal kýč. Opravdu jsem je žral.


 


MINISTRY

Brutalita bez hranic. Když je vidím a slyším, jsem totálně v prdeli. Kdybych nedělal muziku jakou dělám, asi bych dělal to co Ministry. Na té první fotce můžete vidět Ala jak vypadal ještě před tím, než se stal zvířetem. Letos v lednu 2004 oznámil Barker, že Ala definitivně opouští. Jenže on už odešel tolikrát, že tomu stejně nikdo nevěří.