Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

DEEP  PURPLE

LEGENDA- LEGENDA - LEGENDA....tady snad ani není potřeba něco dodávat, že? Snad jen to, že na prvním obrázku vidíte Dep Purple v té nejpůvodnější sestavě, ve které ještě hráli Rod Evans a Nick Simper. Teprve později přišli Ian Gillan a Roger Glover.


 


CANNED  HEAT

Tak tohle je lahůdka. Pokud chcete slyšet to nejskvělejší bílý blues, tak jedině tahle kapela. Některý skladby od nich jsem zpíval s jednou ze svých prvních kapel. Na té černobílé fotce vzadu zvedá ruku Bob "Bear" Hite. Vážil 164 kg a jednou se pod ním na koncertě propadlo i jeviště. Jeho hlas byl opravdu "Bear"!


 


AEROSMITH

Prostě super. Znám je od jejich první desky. Měli velkej problém s drogama, ale zvládli to a vrátili se ještě lepší. Co dělá Tyler s hlasem, je opravdu neskutečné.


 


RONNIE  JAMES  DIO

Malý Velký Muž - Dio. Při jeho zpěvu mne mrazí v zádech i v kulích, je to běs. Prošel mnoha velkými kapelami, ale nakonec se vždy vrátil zpět ke své smečce. Na fotkách jej můžete vidět jak s Blackmoorem (Deep Purple, Rainbow) tak i s Iommim (Black Sabbath). Jeho hlas je nezaměnitelný.


 


ERIC  BURDON & ANIMALS

Skvostný hlas, skvostná kapela - určitě znáte skladby "House of the Rising Sun", nebo "San Francisco Night"....tak to je on a oni.


 


PINK  FLOYD

Kapela jejíž invence neměla obdoby. Kolosální projekty, kolosální psycho, kolosální prostě všechno. Ale Syd Barrett zešílel, Roger Water se pohádal s Gilmourem a odešel a pak jsem je přestal poslouchat. Připadalo mi to jako kopaní do mrtvé kobyly. Gilmour se může snažit jak chce, staří Floydi to už prostě nikdy nebudou. Na posledních dvou fotkách můžete vidět Syd Barreta a Floydy v původní sestavě. V horní řadě jsou fotky Floydů jak vypadali v době největší slávy.
Dne 15.9.2008 zemřel klávesák Pink Floyd, Richard William Wright.


 FRANK  VINCENT  ZAPPA
21.12.1940 - 4.12.1993

Frank byl snad nejlepší muzikant na světě. Natočil nejvíc alb ze všech muzikantů. Na sklonku života přijel i do Prahy. Jeho sonorní hlas uměl doslova hypnotizovat. Vše na co šáhnul v muzice, bylo skvělé. Pokud si poslechnete dvojalbum Sheik Yerbouti, ihned pochopíte o čem mluvím. Není co dodat.