Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Na této stránce najdete kapely, které mne ovlivnily, které jsem poslouchal od svého mládí a poslouchám většinou dodnes. Většinu z nich asi vůbec neznáte a tak jsem rád že je zde můžete vidět. Nesnažil jsem se kapely řadit chronologicky, nemá to smysl. Chystám ještě sekci kytaristů, bubeníků a klasiky. Věřím že si nyní uděláte obrázek o muzice u které jsem vyrůstal a která mne tak či onak ovlivňuje dodnes.


BEATLES

            Georg Harrison                                                  John Winston Lennon
       5.2.1943 - 29.11.2001                                             9.10.1940 - 8.12.1980

Beatles jsem vždy miloval a milovat budu. Byla to vlastně první kapela kterou jsem slyšel. Bylo to v roce 1963 a od té doby jsem se začal učit zpívat a napodobovat je, byla to legrace. Ale já byl pyšný, že umím zazpívat aspoň jednu větu z jejich skladby "A Hard Day's Night".
 Poslední koncert Beatles se konal v lednu 1969 na střeše Abbey Road a rozpad oznámili dne 11.4.1970. Podívejte se na pár obrázků z jejich éry.Pokud si je budete chtít zvětšit, stačí na ně kliknout. A to se týká všech obrázků na této stránce.


 


BEACH  BOYS

Kalifornská kapela Beach Boys mne vždy uchvacovala svými vokály, všichni byli skvělí zpěváci. Myslím že to byla první americká kapela, kterou jsem viděl živě. Na svém turné hráli i v Brně. Jejich zpěvák Mike Love byl prostě nepřekonatelný.


 


CHRIS  FARLOWE

Tak tenhle PAN ZPĚVÁK mne v sedmdesátých letech srazil do kolen! Když jsem uslyšel jeho hlas, rozhodnul jsem se že musím umět všechno co umí ON. Jeho zastřený blues-rockový baryton, jsem se začal učit a doufal že se mi to jednou podaří. Nepodařilo. Velmi mne ovlivnil svou technikou hlasu, kterou jsem zvládnul a dodnes ji používám. Jestli se vám jednou podaří poslechnout si dvojalbum "Colosseum Live" které natočil společně s geniálním bubeníkem Jonem Hisemanem, tak padnete na záda. Ještě před tím hrál v kapele Atomic Rooster.


 


 DAVID  BOWIE

Další velký hlas rockové scény. Ten kdo tuto scénu sleduje, ví vše. Není k němu moc co dodat - je to opravdu Ďábel! Možná nevíte, že má jednou oko modré a jedno zelené. Říká se, že touto vzácností jsou obdařeni ti nejúžasnější lidé. A jeho hlas zraje jako to nejúžasnější víno. Asi na té barvě očí něco bude, že?


 


JAMES  MASHALL  HENDRIXJames Marshall Hendrix  27.11.1942 - 18.9.1970

Největší postava mezi kytaristy všech dob. Byl vyhlášen "Mr.Guitar of Universe". Je dodnes nedostižným vzorem pro všechny kytaristy světa, objevil mnoho kytarových efektů a postupů, ale hlavně hrál a neskutečně zpíval. Jeho alba jsou kultovní. V archívu studia ve kterém nahrával, po něm zůstalo kolem 3000 hodin dosud nevydané muziky.


 


JEFF  LYNN  &  ELECTRIC  LIGHT  ORCHESTRA

Skvělý zpěvák, skladatel, aranžér a producent Jeff Lynn, založil tuhle kapelu spolu s Roy Woodem, který později odešel a Jeff mohl naplno dokázat co umí. Dnes již vystupuje s ELO pouze sporadicky, spíše se věnuje produkci alb která točí Paul McCartney.


 


VANILLA  FUDGE

Tato smečka patřila bezesporu mezi hlasově nejdokonalejší formace světa. Každý z nich mohl ihned zpívat jako sólový zpěvák, včetně bubeníka. Jejich album "Renaissance" patří mezi největší skvosty rockové scény. Dnes hrají všichni v různých slavných kapelách a jen občas vystoupí spolu jako Vanilla Fudge.